Práce z domova a domácí práce: Výhody domácí práce

Kontakt mezi lidmi je  součástí běžného pracovního poměru. Zaměstnanec se nejdříve musí do svého zaměstnání nějak dopravit a tato cesta je příležitostí k mnoha rozhovorům, můžeme je vést, nebo nemusíme.

Naše práce opět přináší komunikaci s lidmi, některé dialogy vést musíme, jiné vedeme rádi, protože se svými kolegy nebavíme striktně jen o práci, ale třeba také o tom, jak jsme celou sobotu jezdili na kole.

Tím získáváme také zpětnou vazbu – to znamená, že můžeme okamžitě vidět reakce na výsledky naší práce, ale stejně tak se můžeme s pomocí reakcí svých kolegů v zaměstnání utvrdit v tom, že pokud jsme synovi v rámci trestu zatrhli na dva dny počítač, udělali jsme dobře.

Při práci z domu dojíždění do zaměstnání odpadá a stejně tak skutečná komunikace s kolegy. Rozhodování o tom, zda se s někým budete, nebo nebudete bavit tedy nemusíte řešit, protože i kdyby jste chtěli, nebude s kým.

Jedinou možností je obvykle internetová pošta – emaily, Skype nebo telefon, ovšem zůstanete-li na tuto komunikaci odkázáni, rychle pochopíte, že je to jen velmi slabá náhražka. Sečteno a podtrženo – kolem vás nebude nikdo, kdo by vás „sepsul“, urážel nebo otravoval, ale nebudete mít kolem sebe ani nikoho, s kým byste se mohli poradit, jestli jsou vaše rozhodnutí správná nebo odvedená práce dobrá.

Budete si muset zkrátka zvyknout na nový životní a pracovní styl.


Účetní program Money S3
Pro snadné vedení účetnictví doporučujeme ekonomický systém Money S3!
Jak na fakturaci?
Hledáte jednoduchý a přehledný nástroj pro fakturování za vaši práci? Služba iDoklad je přesně tím, co hledáte! Navíc pro všechny zájemce je její využívání zdarma!
Reklama